Realizacje
KONSTANCJA

 

Realizacja utrzymana jest w klasycznym, eleganckim stylu. Dębowa podłoga kontrastuje z jasnymi zabudowami meblowymi.

Czteroskrzydłowe rozsuwane drzwi otwierają kuchnię na salon i jadalnię. Centralnie umieszczony kominek, którego portal został wykonany z matowego marmuru, wydziela przestrzenie salonu, o różnych funkcjach. Pokazane schody prowadzą na adaptowane poddasze.

Powierzchnia: 350 mkw
Lokalizacja: Konstancin k. Warszawy
Zdjęcia: Tomasz Markowski

 

KONSTANCJA DLA "WERANDY"

Zamieszczone zdjęcia wnętrz, zrealizowanych wg mojego projektu, zostały opublikowane w magazynie Weranda.

Poprzednio pokazałem to wnętrze w aranżacji zgodnej z projektem. Tutaj stylistka, pani Agnieszka Głowacka nadała wnętrzu swój rys. Niebieskie dodatki kontrastują z monochromatycznym tłem. Pani fotograf, Aneta Tryczyńska, uchwyciła jak bardzo dom jest rozświetlony w słoneczny dzień.

Sesja i publikacja sprawiły mi wielką przyjemność.

Powierzchnia: 350 mkw
Stylizacja: Agnieszka Głowacka
Zdjęcia: Aneta Tryczyńska

MOKOTÓW PARK

Pięciopokojowy apartament ma zdecydowanie oddzieloną cześć dzienną od części prywatnej. Strefy połączone są korytarzem z biało-czarną marmurową posadzką.
Kuchnię od połączonego z jadalnią salonu oddziela ściana z wysoką zabudową kuchenną. Wbudowano w nią lodówkę side by side i piekarniki. Meble w kuchni zostały zaprojektowane tak, aby komponowały się z meblami firm Selva i Theodore Alexander w salonie i jadalni.
W części prywatnej, oprócz dwóch sypialni, zaprojektowany został pokój z instalacją kina domowego, a także obszerny gabinet gospodarza z biblioteką.

 

Powierzchnia: 160 mkw
Stylizacja: Właściciel apartamentu
Zdjęcia: Tomasz Markowski

 

FINE WINE & SPIRITS

 

Sklep mieści się w zabytkowym budynku Hotelu Saskiego przy Placu Bankowym.

Wejście do sklepu usytuowane jest w pasażu prowadzącym na wewnętrzny dziedziniec.

Witryny sklepu wychodzą na Plac Bankowy.

Budynek hotelu został zmodernizowany z wielką dbałością o zachowanie jego dawnego wyglądu. Projekt wnętrz sklepu dostosowano do architektury całego budynku, jednocześnie tworząc przestrzeń pozwalającą eksponować i sprzedawać markowe alkohole.

Planując podział przestrzenny sklepu, założyłem pokazanie jego wnętrza przez witryny od Placu Bankowego, a także przez przeszkloną ścianę w bramie prowadzącej na dziedziniec.

Powierzchnia: Część ekspozycyjna 100 mkw
Lokalizacja: Fine Wine&Spirits, Plac Bankowy 1, Warszawa
Zdjęcia: Tomasz Markowski

KONSTANCJA 2010

Architekturę tego etapu osiedla projektowała firma APA Kuryłowicz. Pracę nad projektem wnętrz rozpocząłem jeszcze w 2007. Modyfikowanie wnętrz na tak wczesnym etapie (przed uzyskaniem pozwolenia na budowę), pozwoliło na zrealizowanie wnętrza budynku w sposób dostosowany do potrzeb przyszłych użytkowników.

Parter jest jednoprzestrzenny. Rozsuwane drzwi pozwalają oddzielić kuchnię od jadalni, która została wydzielona poprzez obniżenie fragmentu sufitu w bardzo wysokim salonie. Rzadko spotykana wysokość salonu oraz jego szerokie otwarcie na ogród, wywarły decydujący wpływ na sposób zaprojektowania tej przestrzeni. Kominek, podobnie jak mebel telewizyjny, ma strzelistą formę, zamkniętą skosem dachu. Pomiędzy belkami konstrukcyjnymi wiszą dwa kryształowo-chromowe nowoczesne żyrandole.

Schody, widoczne z zamykanego szklaną ścianą hallu, prowadzą na piętro z pokojami domowników. Poprzez przeszklone drzwi sypialnia główna łączy się z przestronną łazienką z dużym oknem. W ścianie pomiędzy sypialnią i łazienką ukryta jest instalacja kina domowego. 

Samonośne dębowe schody prowadzą na użytkowe poddasze.

Powierzchnia: 320 mkw
Lokalizacja: Konstancin k. Warszawy
Zdjęcia: Tomasz Markowski

 

PRACE Z KAMIENIA

 

Kamień naturalny jest bardzo szlachetnym materiałem wykończeniowym, często stosowanym we współczesnych wnętrzach. Wykorzystywany jest głównie jako materiał na posadzki, okładziny ścian, schody i blaty. Najczęściej stosowane kamienie to granity, marmury, trawertyny, bazalty, piaskowce, wapienie, kwarcyty i onyksy. Oprócz samego wyboru materiału, bardzo dużo możliwości daje różnorodna obróbka powierzchni, dodająca trzeci wymiar wykańczanej płaszczyźnie. Współczesne technologie obróbki i impregnacji kamienia pozwalają na jego coraz szersze zastosowanie. Z kamienia możemy wykonywać umywalki, wanny, brodziki prysznicowe, a także meble i lampy. Kamienne płyty mogą być użyte zamiast tradycyjnych frontów meblowych, mogą także zastępować tradycyjne sztukaterie.
Użycie kamienia w projekcie wymaga od projektanta dużej wiedzy i doświadczenia. Realizowanie projektu można powierzać tylko zaufanym wykonawcom.

ZABUDOWY MEBLOWE

Projektując wnętrza dążę do nadania im indywidualnego, spójnego charakteru. W tym celu decyduję się często na zaprojektowanie mebli i zabudów meblowych. Niekiedy jest  to tylko stolik,  uzupełniający kompozycję mebli wypoczynkowych w salonie. Innym razem, są to wielkie płaszczyzny fornirowanych ścian, nadające charakter całemu wnętrzu.

Od lat współpracuję z najlepszymi stolarniami, które realizują moje projekty na terenie całego kraju. Doskonałe polskie rzemiosło cieszy się wielkim uznaniem na całym świecie. Z polskimi stolarzami, kamieniarzami, ślusarzami, kaletnikami i tapicerami miałem możliwość realizować projekty w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i w Niemczech.

Aktualności
APARTAMENT PRZY PARKU

Realizacja dobiega końca.

Ostatni etap ozdabiania mieszkania jest równie ważny jak wszystkie poprzednie. Odpowiednio dobrane dodatki podkreślają charakter wnętrza. 

Za kilka dni sesja zdjęciowa. Obserwowanie pracy stylistki i fotografa to dobry moment, żeby jeszcze raz krytycznie spojrzeć na całość - może, uda się coś poprawić, może zmienić ustawienie?

Najpewniej wszystko jest tak, jak powinno być, zgodnie z opracowywanym przez kilka miesięcy projektem.

 

Powierzchnia:  160 mkw
Lokalizacja: Przy Parku, Warszawa

DOM W TURKU

Jesteśmy w samym środku realizacji projektu. Systematycznie pojawiają się nowe docelowe elementy. Na zdjęciach obudowa kominka w formie pieca kaflowego. Kafle zostały wykonane na zamówienie specjalnie dla tej realizacji.

 

Wkrótce kolejne zdjęcia dokumentujące postęp prac. W najbliższym czasie będą montowane drzwi wejściowe, posadzki i schody.

 

Przewiduję zakończenie zdecydowanej większości prac wykończeniowych w grudniu 2018 roku.

 

Powierzchnia:  300 mkw
Lokalizacja: Turek, woj.wielkopolskie

Referencje
ZREALIZOWANE PROJEKTY:

Projektowałem wnętrza dla wielu różnych firm. Niektóre z nich to duże, rozpoznawalne korporacje, inne działają bez wielkiego rozgłosu. Do każdego projektu podchodziłem z jednakowym zaangażowaniem, każdy traktowałem indywidualnie, stosując rozwiązania dopasowane do potrzeb klienta.
Obiekty użyteczności publicznej zrealizowane według moich projektów można obejrzeć w każdej chwili - są stałym elementem miejskiego krajobrazu Warszawy.Trudniej zaprezentować wnętrza prywatne, odsyłam Państwa do zakładki REALIZACJE, w której przedstawione są moje wybrane projekty.
Zależało mi na tym, aby zdjęcia odzwierciedlały różnorodny charakter wykonywanych przeze mnie zleceń.
Moją rekomendacją są inwestorzy, którzy powracali do mnie zlecając następne projekty, a także powierzając ich realizacje.
Wielokrotnie w trakcie współpracy z klientami okazywało się, że łączą nas nie tylko relacje biznesowe. Z wieloma z nich do tej pory utrzymuje stały, koleżeński kontakt.

OPINIE KLIENTÓW:   link

KLIENCI
 • Ambasada Królestwa Danii
 • Wella Polska
 • TVP S.A.
 • POSK w Londynie
 • D-Coded International
 • SHERATON Warszawa
 • Best Western Hotels
 • Polbita - Drogerie Natura
 • AVIVA Commercial Union
 • Silk&Stone
 • Internity SA
 • Fine Wine&Spirits
 • Polskie Pierogarnie
 • Hawełka
 • Exitus
REFERENCJE
Publikacje

Moje realizacje były wielokrotnie prezentowane się na łamach magazynów wnętrzarskich. W czasopismach występowałem także w roli eksperta komentując ciekawe rozwiązania z wielu branż związanych z procesem tworzenia i realizowania projektu.

Wiele realizacji moich projektów można obejrzeć w internecie. Współpracuję z portalami:

www.houzz.com   www.homebook.pl   www.homesquare.pl   www.dobrzemieszkaj.pl   www.foorni.pl 

Wybrane artykuły prasowe
Wybrane artykuły z portali branżowych
O mnie

RS STUDIO PROJEKTOWE, autorską pracownię projektowania wnętrz, założyłem w 1999 roku. W 1994 roku ukończyłem Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, byłem także studentem The Faculty of Architecture, University of Detroit. W latach 1992- 2006 byłem współpracownikiem Zakładu Projektowania Architektonicznego Wspomaganego Komputerowo na Wydziale Architektury PW.

Od 1994 do 2005 roku zajmowałem się scenografią i oprawą wizualną programów telewizyjnych w dziale Technik Komputerowych TVP S.A.

 

W 2017 roku z grupą przyjaciół założyłem Stowarzyszenie Architektów Wnętrz - SAW  http://saw.org.pl/

Od blisko 20 lat projektuję wnętrza rezydencji i apartamentów na terenie Polski, a na przestrzeni ostatnich kilku lat, także w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. W wyniku mojej pracy wiele starszych budynków zostało gruntownie zmodernizowanych i wróciło do dawnej świetności. Projektowałem wnętrza biur, salonów fryzjerskich i SPA, sklepów, a także pubów i restauracji. Według moich projektów powstały showroomy wiodących na warszawskim rynku firm kamieniarskich oraz firm stolarskich.

Ważną dziedzinę mojej działalności stanowi projektowanie mebli, które jest poparte gruntowną wiedzą o pracy w stolarniach, zakładach kamieniarskich, ślusarskich i kaletniczych.

Doświadczenie w nadzorowaniu realizacji projektów zdobyłem współpracując z najbardziej wymagającymi klientami indywidualnymi.

Nieustannie pracuję nad rozwojem swoich umiejętności. Jeżdżę na targi. Uczestniczę w szkoleniach. Zwiedzam fabryki i showroomy wiodących producentów. Doświadczenie oraz znajomość światowych trendów staram się kreatywnie przełożyć na język form finalizowanych realizacji.

Kontakt

Opracowanie projektu to długotrwały proces, wymagający dobrego kontaktu pomiędzy inwestorem i architektem.
Wzajemne zrozumienie jest niezbędnym warunkiem stworzenia projektu, który przyniesie radość i satysfakcję obu stronom.
Zawsze sugeruję bezpośrednie spotkanie, na którym mogę przedstawić wypracowaną przez lata formułę współpracy, dopasowując ją do określonego przedsięwzięcia.

RS STUDIO PROJEKTOWE architekt Roland Stańczyk
ul.Wierzbnowska 66d
05-510 Konstancin - Jeziorna
☏ +48 602 799 131
✉ roland.stanczyk@rsstudio.pl

NIP: 525-189-22-05

PLN - PKO BP:
73 1020 1097 0000 7302 0004 5187
EUR
- MBANK:
PL 23 1140 2004 0000 3612 0582 4018

 

Formularz kontaktowy

Zamieszczony formularz kontaktowy służy przekazaniu podstawowych, wstępnych informacji.
Precyzyjne określenie kosztów i czasu powstawania projektu jest możliwe po zapoznaniu się ze wszystkimi szczegółami.
Na zadane pytanie odpowiem w możliwie najkrótszym terminie. Proszę o wypełnienie pola z Państwa adresem e-mail.


Wszystkie dane przesyłane za pomocą formularza wykorzystane będą jedynie do kontaktu z klientem i nie będą udostępniane osobom trzecim. Administratorem Państwa danych jest RS Studio Projektowe z siedzibą przy ul. Wierzbnowskiej 66d, 05-510 Konstancin-Jeziorna.

Firma RS Studio Projektowe wdrożyła "Politykę Bezpieczeństwa”, w celu dostosowania działalności Administratora do przepisów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)2016/679 z dnia 27.04.2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) („RODO”) oraz przepisów prawa polskiego wydanych na podstawie upoważnień przewidzianych przepisami RODO, tj. ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych („UODO”).